Šilalės rajono savivaldybė

Šilalės rajono savivaldybė
J. Basanavičiaus g. 2,
LT-75136 Šilalė
Tel.: +370 449 76114
Faks.: +370 449 76 118
El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188773720

  Vertikalus meniu
 • Struktūra ir kontaktai
 • Taryba
  Meras
  Savivaldybės kontrolierius
  Administracijos struktūra
  Darbuotojų kontaktinė informacija
  Gyventojų priėmimas
  Vadovų darbotvarkės
  Savivaldybės įstaigos
  Biudžetinės švietimo įstaigos
  Seniūnijos
  Skyriai
  Savivaldybės kontroliuojamos bendrovė
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Tarnybiniai nusižengimai
  Etikos komisijos sprendimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Mero potvarkiai
  Administracijos įsakymai
  Tarybos sprendimų projektai
  Tarybos sprendimai
  Teisės aktų projektų paieška
  Posėdžiai
 • Veiklos sritys
 • Korupcijos prevencija
 • Administracinė informacija
 • Administracija
  Nuostatai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  Biudžeto planavimo dokumentai
  Finansiniai įsipareigojimai
  Vadovų darbotvarkės
  Administracinės naštos mažinimas
  Korupcijos prevencija
  Skyriai
  Seniūnijos
  Savivaldybės įstaigos
  Savivaldybės kontroliuojamos bendrovės
 • Paslaugos
 • Teritorijų planavimas
 • Informaciniai pranešimai
  Bendrieji planai
  Šilalės miesto bendrasis planas
  Šilalės rajono bendrasis planas
  Specialieji planai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
  2010 metai
  2009 metai
  2008 metai
  2007 metai
  2006 metai
  Detalieji planai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
  2010 metai
  2009 metai
  2008 metai
  2007 metai
  2006 metai
  Sprendiniai
 • Nuorodos
 • Pristatyta knyga „Šilalės rajono piliakalniai“

  Gruodžio 7 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyko Zenono Baubonio, Jurgitos Viršilienės, Gintauto Zabielos knygos „Šilalės rajono piliakalniai“ pristatymas.

   

  2017-uosius – Piliakalnių metus – Šilalės rajonas palydėjo ir jubiliejinius 2018-uosius – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio – metus pasitinka visiems primindamas, kokia turtinga ir įdomi yra Šilalės krašto žemė. Lietuvos nacionaliniame muziejuje knygos autoriai subūrė gausų būrį šilališkių ir Lietuvos paveldui neabejingų žmonių. Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo knygos bendraautorė Šilalės rajono savivaldybės paveldosaugininkė Jurgita Viršilienė. Už prisidėjimą prieš šios knygos įgyvendinimo padėkojo visiems prisidėjusiems prie knygos rengimo darbų. Už finansinę paramą dėkota Šilalės rajono savivaldybei, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutui.

  Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas sakė, kad tai istorinė diena. Meras džiaugėsi, jog šiais Piliakalnių metais pristatyta Šilalės rajono piliakalnių knyga turės didžiulę vertę tiek Šilalės krašto, tiek visos Lietuvos gyventojams. Baigdamas kalbą, J. Gudauskas susirinkusiems kraštiečiams linkėjo širdyje išlikti šilališkiais ir niekuomet nepamiršti savo šaknų.

           

   

  Knygos bendraautorius doc. dr. G. Zabiela, prisimindamas visos Lietuvos piliakalnių istoriją ir trumpai pristatydamas tik ką išleistą kūrinį, pažymėjo, kad ši knyga – svarus indėlis Lietuvos šimtmečiui. Bendraautorius VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ direktorius Z. Baubonis pristatymo metu sakė: „Matydamas, kiek daug pastangų Šilalės gyventojai skiria jau ne vieną dešimtmetį Šilalės krašto piliakalnių saugojimui, aš gailiuosi, kad negimiau Šilalėje. Praktiškai Šilalė tapo piliakalnių sostinė“. Jam antrino ir knygos pristatyme dalyvavusi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė teigdama: „Jei jau yra mažosios ir didžiosios Lietuvos kultūros sostinės, tai Šilalė vienareikšmiškai tampa piliakalnių sostine“.

  Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, sakydamas savo sveikinimo kalbą, pažymėjo, kad ši diena ypač svarbi Šilalės gyventojams: „Ne tik man, bet ir visiems susirinkusiems malonu girdėti tiek gražių žodžių apie Šilalės kraštą. Ačiū autoriams už šį nuostabų leidinį, tikiu, kad jis taps keliautojų žinynu, padėsiančiu atrasti Šilalės piliakalnius ir mūsų kraštą. Nepilnai prieš 4 dešimtmečius viename leidinyje buvo publikuotas straipsnis „Kuo aš kaltas, kad gimiau Šilalėje“, tačiau šiandien vienas bendraautorių pasakė „gailiuosi, jog negimiau Šilalėje“, o tai parodo, kad visą šį laiką su visų šilališkių pagalba, mes judėjome tinkame linkme, pakeitėm ne tik kraštą, bet ir nuomonę apie jį“. Direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė gražių žodžių negailėjo ne tik knygos autoriams, bet ir Bilionių kaimo bendruomenei, kurie prisidėjo prie Bilionių piliakalnio archeologinių tyrimų darbų. Kaip teigė pavaduotoja: „Tai žmonės, kuriems ne tas pats, kas dedasi aplink juos, jie padeda atrasti mūsų kraštui reikšmingus atradimus“.

  Knygos pristatymo metu sveikinimo kalbas taip pat sakė Klaipėdos universiteto Baltijos  regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė Silva Pocytė, Žemaičių kultūros draugijos Šilalės skyriaus atstovai. Renginio metu padavimus apie Bilionių ir Medvėgalio piliakalnius žemaitiškai papasakojo bilioniškiai Virginija Geštautienė ir Zenonas Levickis, konkurso „Žodis žodį veja“ nugalėtojai.

  Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Romanas Senapėdis ne tik padėkojo knygos autoriams už tai, kaip jie nuoširdžiai pristatė Šilalės kraštą ir juose esančius piliakalnius, bet ir įteikė piliakalnių metams skirtus medalius.

  Renginio metu istorines-karines dainas atliko Evaldo Vyčino vadovaujamas folkloro ansamblis „Visi“.

   

               

   

   

  Rūta Janavičiūtė,
  Komunikacijų ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai


  © Silale.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.silalei.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
  Sprendimas: Idamas. Panaudota: SmartWeb